top of page

בניית אתר בוויקס

כל הסיבות לבנות אתר בוויקס

למה דווקא וויקס?

השאלה הזו תמיד נשאלת, ולרוב היא מלווה גם במבט סקפטי.

התשובה המיידית שלי היא שלא התחברתי לוורדפרס. לא מצליחה להבין כיצד ניתן לבנות אתר כאשר לא ניתן לראות באופן מיידי איך האתר נראה עם השינוי שהכנסתי. כל פעם לצאת ממשק הניהול, לעבור למצב צפיה באתר, לחזור לממשק הניהול, לעשות שינוי, לחזור לראות איך יצא, לחזור חזרה… בקיצור כאב ראש.

 

אבל מן הסתם להעדפה האישית שלי יש חלק קטן מאוד בהחלטה על שימוש בפלטפורמה של וויקס. אז הנה היתרונות כפי שאני רואה אותם:

מערכת קלה לתפעול

מערכת ניהול האתר של וויקס היא מערכת מאוד פשוטה לתפעול, גם אם אין לך נסיון בתכנות או עיצוב. כפי שציינתי בעמוד הבית בכדי לבנות אתר שעובד עבורך מומלץ שיהיה לך ידע בבניית אתרים בשביל לבנות את האתר במבנה הנכון והמתאים לקידום, לשיווק ולניהול האתר. אך בניית אתר בוויקס משחררת אותך מהצורך בידע בתכנות (או תשלום למי שכן שוחה בעולם התכנות). לאחר שהאתר נבנה עבורך, ניהול האתר הוא פשוט ביותר, וניתן לבצע כל שינוי ועדכון בקלות ומבלי לחשוש ש״הרסת״ את האתר. בהצעת המחיר שלי אני כוללת שעתיים של הדרכה בתום בניית האתר כך שיש בידיך את הכלים לניהול האתר לאחר שנבנה.

מחיר

אני חושבת שניתן לפצל את סעיף זה לשני חלקים:

1/

1. עלות בניית האתר - בזכות קלות התפעול של המערכת, משך הזמן והשעות הנדרשות עבורי לבניית אתר בוויקס הם קצרים יותר ולכן העלות היחסית היא נמוכה יותר מזו של מי שבונה על וורדפרס. הגישה שאתרי וויקס הם נחותים ולכן עלות הבניה בהם היא נמוכה יותר היא מוטעית ומטעה.

 

2. עלות אחזקת האתר - חבילות האחסון בוויקס זולות יותר מאלו של שרתים המאחסנים אתרי וורדפרס. רמת המחיר הנמוכה ביותר היא אתר בחינם, כזה שהאחסון שלו לא עולה כסף. אך עם חבילת האחסון הזו לא ניתן לחבר את דומיין ייחודי, וכן פרסומות של וויקס יופיעו באתר. אני לא אומרת שזה לא מתאים לאף אחד, אבל זו האפשרות הפחות רצויה לאתר של עסק עצמאי.

האופציה המועדפת היא לבחור את אחת מתוכניות האחסון שוויקס מציעים, הכל תלוי בצרכים של העסק. ומה כוללת חבילת האחסון? כל החבילות כוללות שטח אחסון על שרתי וויקס, חיבור דומיין, התממשקות לגוגל אנליטיקס, תמיכה 24/7, עדכוני גרסא אוטומטיים ועוד.

אתר המותאם למובייל

אין צורך עם וויקס לקנות שטח אחסון נוסף לאתר המובייל, או לחילופין לבנות את אתר המובייל שלך בנפרד מאתר הדסקטופ. עם וויקס ברגע שעיצבת את אתר הדסקטופ שלך, גם אתר המובייל מתמלא בתכנים שהוספת. יש צורך לעבור ולסדר את האלמנטים לפי הצורך, אך אין צורך בכתיבה מחדש של האתר. קל ונוח וידידותי למשתמש.

אבטחה

אתרי וויקס יושבים על שרתים מתקדמים ומאובטחים בבעלות בלעדית של וויקס. מה זה בעצם אומר? זה אומר שוויקס לוקחים אחריות על איכות השרתים ותפקודם התקין ולכן משקיעים אקסטרה משאבים על הגנת אותם שרתים מפני תקיפות ופריצות ו״נפילות״ של האתרים. גם אם במידה והאתר שלך נתקל בבעיה כלשהי שמקורה בתקלה בשרת, יש לך למי לפנות. מה שמביא אותי לנקודה הבאה:

תמיכה

כיוון שוויקס היא מערכת סגורה, היא לוקחת אחריות על כל מוצריה, וכחלק מהגישה הזו יש לוויקס מספר ערוצי תמיכה, כשהנוח ביותר לשימוש הוא אתר התמיכה שלהם הכולל אלפי שאלות ותשובות, ואני יכולה לספר שאני משתמשת באתר התמיכה שלכם כמעט על בסיס יומי בכל שאלה שיש לי. במידה ולא מצאת תשובה לשאלתך באתר התמיכה של וויקס, ניתן לשלוח מייל לצוות התמיכה שלהם (אפילו בעברית!) או להתקשר למוקד התמיכה שלהם שנמצא בסן פרנסיסקו, ארה״ב. ולא תאמינו - אפשר אפילו לבקש פגישה אישית בנמל תל אביב עם אחד מצוות המומחים שלהם שיוכלו להסביר ולעזור עם כל שאלה או תקלה.

תוצאות = קידום

הגענו לתכל׳ס. קידום. מה לא נאמר כבר על קידום אתרי וויקס? הרבה מילים נשפכו על הנושא הזה, ולא תמיד הן המילים הנכונות. שורה תחתונה - אין שום בעיה לקדם אתרי וויקס.

כאשר וויקס החלה את דרכה הפלטפורמה היתה בנויה על טכנולוגיית Flash, שהיא בעייתית כיוון שמנועי החיפוש אינם יכולים ״לקרוא״ אותה. אבל לפני מספר שנים עברה וויקס לעבוד עם טכנולוגיית HTML5 שהיא שפת התכנות המתקדמת והעדכנית ביותר לבניית אתרים, והיא השפה המועדפת ע״י מנועי החיפוש.

עבודת הקידום היא ארוכת טווח ולא משנה באיזה פלטפורמה האתר בנוי. קידום אתר הוא תהליך המורכב מהמון גורמים: תוכן, מבנה האתר, היררכיה, קישורים ועוד. קידום אתר זוהי השקעה רצינית לטווח ארוך ללא קשר לפלטפורמה עליה בנוי האתר.​ אם האתר שלך בנוי על וויקס, אני אוכל לקדם לך אותו מתוך ההיכרות העמוקה שלי עם הפלטפורמה והידע שאני מביאה איתי בנוגע לקידום אתרים.

bottom of page