הפרופיל שלכם בפייסבוק

בואו קודם כל נעשה סדר בבלאגן. יש פרופיל פרטי, יש עמוד עסקי ויש קבוצה. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו, אבל אם יש לכם עסק, אז תפתחו עבורו עמוד ואת הפרופיל הפרטי שלכם תשאירו... פרטי. אצלי למשל בפרופיל הפייסבוק הפרטי שלי יש לי אך ורק אנשים שפגשתי במציאות, אין לי חברים שאני לא מזהה או שלא פגשתי פנים-מול-פנים, או לפחות כך זה היה עד עכשיו.

 

 

 

אם היינו חיים בעולם מושלם, או בארה״ב, אז היה לנו קל יותר לעשות הפרדה בין החיים העסקיים שלנו לפרטיים, לפחות בעולם הפייסוש. ושלרגע לא תחששו שאני משווה את ארה״ב עם עולם מושלם, אבל מניסיוני שם יש הפרדה ברורה יותר בין business ל-pleasure.

 

כאשר החלטתי לפתוח את העסק שלי לקידום ובניית אתרים הקמתי עמוד עסקי ושם התחלתי לרכז את מאמצי השיווק והפרסום העצמי. הצטרפתי למספר קבוצות רלוונטיות והתחלתי לשווק את עצמי, בין אם דרך מענה לשאלות, תגובות לפוסטים של אחרים או פרסום של העמוד שלי. ואז זה קרה. עניתי למישהו על שאלה, ותוך שניה חיכתה לי הזמנה לחברות בפרופיל האישי. כאילו... למה? הרי עניתי לך מתוך הידע המקצועי שלי ולא מתוך זה שאני מחפשת חברים חדשים (בגילי זה לא פשוט... ובכל זאת טוב לי עם מה שיש). אבל אם לא נהיה חברים לא תוכל לראות את העבודות שלי והפרסומים שלי, כי לייק לעמוד שלי לא עשית, ואז אני מפספסת לקוח פוטנציאלי, או המלצה לחברים. אז מה עושים?

 

החלטתי לנסות ולפתוח פרופיל פרטי שני, שיהיה מוגדר אך ורק לצורך עסקים, ששם אוכל לאשר כל מי שמציע לי חברות ואוכל לפרסם את עצמי ללא בושה. כן, כן, אני יודעת שפייסבוק לא מאשרת דבר כזה והסתכנתי בזה שהפרופיל החדש ייסגר, אבל החלטתי לקחת סיכון בכל אופן. בכדי שהפרופיל יראה אותנטי, ביקשתי ממספר חברים להיות חברים גם של הפרופיל החדש והתחלתי לעבוד. הצטרפתי מחדש לכל הקבוצות תחת הפרופיל החדש, עניתי לשאלות, הגבתי לפוסטים ואישרתי חברים חדשים.

 

נו, אז יופי! מה הבעיה? אחת הבעיות היא שזה מעיק (ותודה לאושיק שראה את זה מלכתחילה ואמר לי שככה זה יהיה), אבל עם זה אני עוד יכולה להתמודד. בעיה נוספת זה שפייסבוק הציעה לכל החברים שלי להיות חברים שלי גם בפרופיל החדש, אז מה עשינו בזה? אבל גם עם זה עוד הייתי מסתדרת. הבעיה העיקרית שלי היא מקום המגורים שלי. זאת אומרת, זו לא בעיה, אני מאוד אוהבת את איפה שאני גרה אבל התחושה היא שזה המקום היחיד שישנה חפיפה בין החיים הפרטיים שלי והעסק שלי ופה החלה הדילמה, ונוצר מצב שאני צריכה להחליט, כי מצד אחד אני עונה בקבוצת התושבים מהפרופיל הפרטי שלי, אבל כשאני ״נפגשת״ עם תושבי המקום בקבוצה אחרת אני עונה מהפרופיל האישי. בקיצור – בלאגן וסלט ירקות.

 

הגעתי למסקנה שאלו האפשרויות שלי:

1. לעבור לחיות בארה״ב שם מי שעושה איתך עסקים לא מציע לך חברות בפייסבוק. מקסימום עושה לך לייק לעמוד. אבל זה לא יקרה, כי הרגע חזרנו.

 

2. להתקיים מפרופיל פרטי אחד, לאשר את כל מי שעשוי לעזור לי לקדם את העסק שלי, וגם חברים חדשים כמובן, אבל אולי לחלק ל-audiences כך שאני לא מעיקה על החברים עם פרסומי העסק שלי, אבל גם לא חושפת יותר מדי מחיי הפרטיים מול מי שעשוי להיות לקוח פוטנציאלי.

 

3. להבין שהפייסבוק הוא לא מה שהיה פעם ולהתקדם.

 

 

שתפו
אהבתי
Please reload

איך האתר שלך יראה?

© 2015-2019 כל הזכויות שמורות לענת בילינסון